Xerox® Workplace Cloud

Xerox Workplace Cloud to łatwy w użyciu i przyjazny dla administratorów system, który chroni przed zagrożeniami i zapewnia wygodę, aktualność danych oraz centralny monitoring i sterowanie całym parkiem urządzeń drukujących.

Xerox® Workplace Cloud ułatwia realizację procesów uwierzytelniania, zarządzania drukiem, kontroli kosztów i mobilności. Jest to idealna platforma dla klientów, którzy zamierzają ograniczyć lokalną infrastrukturę sieciową albo zarządzać urządzeniami drukującymi rozproszonymi w wielu lokalizacjach i sieciach. Rozwiązanie jest łatwe w konfiguracji i obsłudze, a ponieważ działa w oparciu o chmurę, to Xerox czuwa nad instalacją wszystkich aktualizacji i poprawek. Zapewniony jest przy tym maksymalny poziom bezpieczeństwa, a personel informatyczny klienta może więcej czasu poświęcić innym zadaniom.
Pobierz broszurę

Kluczowe funkcje

Uwierzytelnianie i kontrola dostępu

Opcje uwierzytelniania są zgodne z szeroką gamą standardowych czytników i kart zbliżeniowych. Swobodny wybór sposobu uwierzytelniania za pomocą karty, metodą bezkartową lub nawet telefonem przy użyciu NFC, aplikacji Xerox® Print Portal i kodu QR przy odblokowywaniu urządzeń. Za pomocą podstawowych reguł drukowania można utrzymać kontrolę nad kosztami i ograniczyć dostęp do urządzeń / funkcji na poziomie użytkownika / grupy.

Możliwość pojedynczego logowania (SSO) do dowolnej usługi obsługującej SSO w drukarce — jak na przykład aplikacje interfejsów chmurowych. Wygodne, jednorazowe uwierzytelnianie w drukarce za pomocą plakietki z kartą, telefonu komórkowego albo loginu i hasła zapewnia bezpieczny dostęp do wszystkich aplikacji na urządzeniu wielofunkcyjnym, które obsługują SSO, bez potrzeby dodatkowego, czasochłonnego logowania.

Drukowanie z urządzeń mobilnych

Drukowanie z urządzeń przenośnych może być proste i elastyczne. Zadania druku można wysyłać z urządzeń z systemem Windows, Google Chromebook, Mac OS, Linux oraz z mobilnych aplikacji drukujących dla systemów iOS, Android i tabletów Windows Surface. W ramach tradycyjnego procesu drukowania wydruki trafiają do pojedynczej kolejki i mogą być odbierane, gdy będą gotowe.

Rozliczenia, raportowanie i reguły

Administratorzy mogą dokładnie monitorować drukowanie w skali całej organizacji dzięki skonsolidowanym funkcjom raportowania i rozliczania dla parku urządzeń drukujących. Przejrzysty panel sterowania udostępnia błyskawiczny wgląd w stan zadań wydruku. Możliwość przeglądania najaktywniejszych użytkowników w poszczególnych działach organizacji lub według trybu użycia. Pomaga to administratorom utrzymać kontrolę nad kosztami.

Zarządzanie personelem mającym coraz wyższe wymagania potrafi przysporzyć wielu problemów. Wśród nich bezpieczeństwo drukarek i dokumentów nierzadko schodzi na dalszy plan.

Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne stają się coraz bardziej inteligentne i lepiej połączone z systemami używanymi w firmie. Stwarza to potrzebę wdrażania lepszych i mniej angażujących sposobów utrzymywania nad nimi kontroli. Potrzebne są proste i efektywne metody, dzięki którym wyłącznie uprawnieni użytkownicy będą mieć dostęp tylko do przydzielonych im systemów, ale bez komplikowania obsługi dla użytkowników.Kluczowe wyzwania

Bezpieczeństwo
 • Jak utrzymać kontrolę nad tym, którzy użytkownicy mają prawo kopiować, drukować lub nawet skanować dokumenty poza obrębem sieci?
 • W jaki sposób podnieść poziom bezpieczeństwa bez konieczności czasochłonnego logowania się w aplikacjach urządzeń wielofunkcyjnych?
Zarządzanie drukowaniem — kontrola kosztów
 • Jak zyskać pewność, że wrażliwe dokumenty po wydrukowaniu nie trafią na półkę odbiorczą ogólnodostępnej drukarki, gdzie zobaczą je inni użytkownicy?
 • Koszty drukowania można utrzymać w ryzach. Proste raporty obejmujące wszystkie urządzenia pomagają ustalić, gdzie użytkownicy drukują i gdzie powstaje większość kosztów.
 • Gdy już wiemy wszystko na temat wykorzystania urządzeń drukujących, można wdrożyć zautomatyzowane reguły, których użytkownicy będą musieli przestrzegać przy drukowaniu.
Mobilność
 • Poziom mobilności personelu stale rośnie, dlatego trzeba zadbać o to, by pracownicy pozostali efektywni w trybie mobilnym i byli w stanie drukować dokumenty dla klientów, gdziekolwiek będą.
 • Firmy potrzebują rozwiązań przyjaznych dla użytkowników, jak i dla personelu informatycznego. Należy przez to rozumieć także możliwość drukowania z urządzeń mobilnych różnych producentów i na drukarkach różnych marek.
 • Jak uniknąć trudności w udostępnianiu biurowych drukarek gościom, klientom i mobilnym pracownikom?
 • Jak skutecznie stworzyć możliwość drukowania dla personelu korzystającego z różnorodnych urządzeń mobilnych i różnorodnych drukarek, gwarantując przy tym bezproblemową i jednorodną obsługę?

Dlaczego wybrać markę Xerox?

Nasza platforma chmurowa to powszechnie doceniane, skuteczne i niskoobsługowe rozwiązanie o wyjątkowej łatwości konfiguracji i zarządzania.

Funkcje bezpieczeństwa:

 • Różnorodne metody uwierzytelniania zapewniają bezpieczny dostęp do drukarek i systemów sieciowych na przykład za pomocą karty lub telefonu.
 • Uproszczone, bezpieczne logowanie pojedyncze (SSO) ułatwia dostęp do systemów zaplecza bez straty czasu na wielokrotne logowanie.

Zarządzanie drukowaniem i kontrola kosztów:

 • Nasza funkcja potwierdzania druku pozwala realizować wydruki, kiedy są faktycznie potrzebne, kiedy użytkownik uwierzytelni się na urządzeniu drukującym,. przy czym obsługiwane są zarówno urządzenia Xerox, jak i urządzenia innych producentów.
 • Płynna integracja z ekranami użytkownika ConnectKey® pozwala usuwać i edytować zadania, a także zmieniać ich ustawienia jeszcze przed drukowaniem &mdasn; dzięki czemu można ograniczyć koszty zbędnych wydruków.

Obsługa urządzeń mobilnych:

 • Powszechnie doceniane rozwiązanie do druku z urządzeń mobilnych, które pozwala użytkownikom łatwo znaleźć drukarki i połączyć się z nimi za pomocą naszej aplikacji mobilnej. W telefonie komórkowym można przeglądać zadania wydruku, odblokować drukarkę i wysyłać wydruki bezpośrednio, a także przekazywać zadania do druku w późniejszym terminie. Zadania do wydruku można przesyłać nawet przez e-mail.
 • Dokumenty z aplikacji biurowych Microsoft są konwertowane wiernie, bez ryzyka utraty obrazów, danych czy formatowania.

Xerox dba o informatyków

 • Nasze rozwiązanie jest łatwe w konfiguracji i obsłudze, a ponieważ działa w oparciu o chmurę, to Xerox czuwa nad instalacją wszystkich aktualizacji i poprawek. Dzięki temu personel informatyczny może więcej czasu poświęcić na zadania kluczowe dla działalności firmy.
 • Nie trzeba już się martwić o zarządzanie aplikacjami dla poszczególnych urządzeń przenośnych. Teraz każdy może swobodniej wybierać czas i miejsce wydruku.
 • Nie trzeba zarządzać oddzielnymi sterownikami do wszystkich urządzeń drukujących w organizacji.
 • Ograniczone wymagania wsparcia IT, brak serwerów i niska zasobochłonność.
Rozwiązanie Xerox® Workplace Cloud jest zgodne z niemal wszystkimi drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi Xerox i innych producentów i wykorzystuje technologię Xerox Global Print Driver.
Rozszerzona funkcjonalność jest oferowana w przypadku urządzeń Xerox® VersaLink®, AltaLink® i urządzeń z technologią ConnectKey®. Następujące drukarki Xerox z technologią EIP zapewniają rozszerzoną obsługę urządzeń mobilnych.

Drukarki wielofunkcyjne / All In One

Drukarki biurowe