Katı Mürekkepli ürünleri inceleyin

Katı Mürekkep

Mürekkep hakkındaki gerçekleri gözden geçirme zamanı.

Katı Mürekkep; sadece Xerox'un sunduğu yenilikçi ve ödüllü

Haberler ve İncelemeler

YayınAlıntı/ÖdülTarih


BERTL


Xerox-proprietary solid ink technology received the 2011 BERTL's Best award for Best Eco-Friendly Ink Technology. With solid ink's cartridge-free design and minimal packaging, there is less to manufacture, no empty toner cartridges to dispose of or recycle, and less storage space required than comparable laser devices. In fact, solid ink printers and multifunction printers produce 90 percent less waste during use than comparable laser devices.


October 11, 2011


BERTL


BERTL awarded the ColorQube 9300 Series multifunction printer a 5-Star "Exceptional" rating, noting the device's vibrant image quality, fast print and copy productivity and excellent ease of use. BERTL also noted the ColorQube 9300 Series Hybrid Color Plan enables monochrome and useful color pages at the same cost per page.


October 2011


Buyers Laboratory Inc.

Buyers Laboratory Inc. (BLI) Phaser 8560DN katı mürekkepli renkli yazıcıyı Renk Kritik Renkli Yazıcı için "Yılın Seçimi" olarak belirledi. Bağımsız araştırma kuruluşu, "mükemmel performansı", "ağda kolay kurulması ve yönetilmesini", "zahmetsiz" rutin bakımını ve "rengin önemli olduğu her ortam için ideal çıktısını" övdü.
raporun tamamını okuyun
6 Haziran 2007


BERTL

BERTL, Phaser 8560 renkli yazıcıya Mutlaka Önerilir değerlendirmesini verdi. Özet olarak, BERTL "Xerox Phaser 8560DT yazıcısını oldukça kolay kullanımı, desteği, kurulumu, yönetilmesi ve bakımının yanı sıra iyi bir performans gösterdiğini de belirledi."
raporun tamamını okuyun
Mayıs 2007


Computer Shopper

Editörün Seçimi - Phaser 8560N katı mürekkepli renkli yazıcı "Editörün Seçimi" ünvanıyla ödüllendirildi. İnceleyici Denny Atkin, yazıcının "muhteşem" genel yazdırma kalitesi, kolay kurulumu ve yüksek yazdırma hızlarını vurgulamakta. Atkin incelemesini, yüksek kalitede çıktı, düşük sayfa başı maliyeti ve kolay bakımıyla katı mürekkepli Phaser 8560/N bazı renkli lazer yazıcılara ciddi rekabet sağladığını belirterek özetliyor.
incelemenin tamamını okuyun
4 Nisan 2007


Buyers Laboratory Inc.

Buyers Laboratory Inc. (BLI) Phaser 8560MFP/D katı mürekkepli yazıcıyı Mükemmel Çok İşlevli Renkli Küçük Çalışma Grubu Yazıcısı için "Yılın Seçimi" olarak belirledi. Bağımsız araştırma kuruluşu, MFP'nin "mükemmel kolay kullanımı ve çok iyi görüntü kalitesi" ve "genel olarak çok ekonomik" olmasını övdü.
makalenin yeni baskısını okuyun
4 Haziran 2007


Better Buys for Business
Xerox Phaser 8560MFP, Better Buys for Business 2007 Çok İşlevli Yazıcı Kılavuzunda Editörün Seçimi olarak belirlendi. BBB, Phaser 8560MFP'nin "çok uygun fiyata mükemmel rengi", "mükemmel görüntü kalitesi", işlevlere çok iyi uyum sağlaması, çeşitli özellikleri ve kolay kullanımı, kurulumu ve bakımından övgüyle bahsetmektedir.
makalenin yeni baskısını okuyun
Nisan 2007


Government Computer News
Phaser 8560MFP çok işlevli yazıcı, FOST (Federal Ofis Sistemleri Fuarı) ticari gösterisinde yanbirimler kategorisinde "GCN FOSE'nin En iyisi" ödülüne aday gösterildi. Ödüller mükemmel teknoloji gelişimi ve yenilik getirmeye göre seçildi.
Yayınlanan haberi okuyun
21 Mart 2007


Communications World Magazine

Editörün Seçimi - İncelemede Phaser 8500DN'nin hızı, yazdırma özellikleri ve katı mürekkep teknolojisi vurgulanmakta. Eylül/Ekim 2006


Buyers Laboratory Inc.

Sonbahar 2005 Yılın Seçimi, Mükemmel Kritik Renkli Yazıcı
"Tüm Xerox ürünlerinde olduğu gibi, Phaser 8550DP'nin ağda kolay kurululumu yönetimsel yardımcı programları ağdaki aygıtların yönetimini oldukça kolaylaştırmakdır. Phaser 8550DP, rengin önemli olduğu her ortam için ideal çıktı üretmektedir. Ve iş sınıfı mürekkep püskürtmeli yazıcılarda oldukça rekabetçi durumdaki sayfa başına maliyeti ile aygıt genel işler için de idealdir." makalenin yeni baskısını indirin
30 Kasım 2005


MrGadget.com

"Xerox'un katı mürekkep işlemi...oldukça düşük fiyat ve sayfa başı maliyetinde mükemmel ve kesinlikle parlak, zengin ve doygun renkler vermektedir." "Her şeyin ötesinde, sonuçlardan çok etkilendim."
makalenin tamamını okuyun
29 Kasım 2005


Better Buys for Business

Xerox Phaser 8500/8550 ailesi Better Buys for Business 2006 Renkli Lazer Yazıcı ve Mürekkep Püskürtmeli İş Yazıcısı Kılavuzunda Editörün Kazanan Seçimi olarak seçildi.

"Phaser 8500/8550 ailesini gerçekten seviyoruz. Çekici fiyatı, küçük ve zarif kaplama alanı ve sessiz çalışması da çok hoş artılar."
makalenin yeni baskısını indirin

Kasım 2005


PC Magazine

3,5 Yıldız (tam puan 5 yıldız) "Küçük ofislerin çoğunda, katı mürekkepli 8500N (veya 8500DN) doğru fiyat, performans, kalite ve kağıt işleme dengesiyle etkili olacaktır."
makalenin tamamını okuyun
23 Eylül 2005


Computer Reseller News

4 Yıldız (tam puan 5 yıldız) - Hem teknoloji hem de kanal kategorilerinde Test Merkezi Önerisi ödülünü kazanan. İnceleyici katı mürekkebin tartışmasız bir şekilde tonere alternatif olduğunu vurgulamakta ve çıktıyı "tatmin edici bir dokuyla birlikte oldukça parlak" olarak açıklamaktadır.
makalenin tamamını okuyun
16 Ağustos 2005


Small Business Computing
"Renkli Yazdırma için Katı Bir Seçim." İnceleyici, "Küçük işyerinizin yüksek kalitede grafik yazıcıya ihtiyacı var ve profesyonel sonuçlar istiyorsanız, Xerox Phaser 8550DP'ye daha yakından bakın. Bunu yaptığınıza memnun olacaksınız." diyerek Phaser 8550'yi küçükten orta boyutlu işyerlerine kadar önermektedir."
makalenin tamamını okuyun
23 Ağustos 2005


Better Buys for BusinessXerox WorkCentre C2424 BBB 2006 Renkli Fotokopi Makinesi Kılavuzunda Editörün Seçimi olarak belirtidi
makalenin tamamını okuyunOcak
2006


Buyers Laboratory Inc.


Mükemmel Başarı Ödülü - Buyers Laboratory Inc., Xerox ve WorkCentre C2424 renkli çok işlevli sistemi Sonbahar 2005 "Yılın Seçimi" ödülleri yarışmasında "Masaüstü MFP'de Mükemmel Belge Görüntüleme" için Mükemmel Başarı Ödülü ile onurlandırdı. BLI, Xerox'u "Bu teknolojinin masaüstü MFP'lere taşınması daha önce bu ürün kategorisinde mümkün olmayan çıktı kalitesi ve kullanım kolaylığı seviyesi sağlamakta" ifadesiyle önerdi.
raporu indirin


Haziran
2005


Government Computer News


A+ Kutu Puanı. Computer News yönetimi incelemelerinde WorkCentre C2424 renkli çok işlevli sistemi A+ Kutu Puanı ile ödüllendirdi. WorkCentre C2424 kullanım kolaylığı, hızı ve yüksek kalitedeki çıktısı için çok miktarda övgü aldı. İnceleyici, "WorkCentre C2424 günümüzde varolan satın alınabilir en iyi çok işlevli aygıttır" ifadesini kullandı.
makalenin tamamını okuyun | makalenin yeni baskısını indirin

Haziran
2005


Houston Chronicle


Cheryl Currid "İş yeriniz için gerçekten mükemmel bir yazıcı arıyorsanız, yeni Xerox 8400'ü bir kontrol edin" dedi.

15 Ocak
2004


Business Week


"Xerox Phaser 8200 en iyi en düşük maliyetli giriş seçimidir..."
makalenin tamamını okuyun

10 Kasım
2003


GrafixWorld


2002'nin en iyisi — "Masaüstü renkli yazıcıda, Xerox Phaser 8200DP'den daha iyisi yok."

15 Ocak
2003
bir renkli baskı teknolojisidir. 1991 yılında, günümüzde de üretilmekte olduğu Wilsonville, Oregon, ABD'de icat edilmiştir.

Xerox Katı Mürekkebin kullanımı çok kolaydır ve olağanüstü renkli baskı kalitesi sağlar. Ayrıca:
 • Benzer renkli lazer yazıcılara göre %90'a kadar daha az yazdırma atığı üretir.
 • İnanılmaz düşük toplam sahip olma maliyeti sunar.
Katı Mürekkep:
 • tarih
  • Tarih

   1946

   Tektronix 1946 yılında Portland, Oregon'da kurulur. Osiloskoplar, mantık analizörleri ve video test ekipmanlarına ek olarak görüntüleme ve baskı teknolojileri üretmektedirler.

   1986

   Tektronix, renkli baskı konusundaki 1 numaralı şikayeti ortadan kaldırmak üzere yola koyulur: yani yüksek baskı maliyetlerini.

   1986-1991

   Tektronix termal mürekkep püskürtmeli sistemde su bazlı mürekkep kısıtlamalarını test eder. Ve Katı Mürekkep susuz püskürtme teknolojisinin temelini oluşturan ve saydamlık veya kağıt kıvrılması gibi sorunlara daha az neden olan Piezo püskürtme ortaya çıkar.
  • Tarih

   1991

   Tektronix ilk Katı Mürekkepli ürününü satışa sunar: Tektronix Phaser III. Dakikada yaklaşık 1 sayfa göz alıcı, grafik sanatları kalitesinde renkli baskı yapmaktadır ve muazzam başarılıdır.

   1999

   Tektronix ilk tabloid/A3-boy Katı Mürekkepli ürününü projelendirir.

   2000

   Xerox, Tektronix'in Renkli Baskı ve Görüntüleme Departmanını satın alır.
  • Tarih

   2005

   İlk letter/A4 ebat Katı Mürekkepli çok fonksiyonlu yazıcı olan WorkCentre C2424 piyasaya çıkar.

   2007

   Xerox, siyah beyaz çıktılarla aynı fiyata renkli baskı sağlayan Phaser 8860 Katı Mürekkepli yazıcıyı sunar.

   2009

   Dünyanın ilk tabloid/SRA3-ebat Katı Mürekkepli çok fonksiyonlu yazıcısı olan ColorQube 9200 serisi, müşterilerin sayfadaki az bir renk için çok para ödemesini engelleyen esnek ücretlendirme planlarına olanak tanır.
  • Tarih   Şimdi

   Bugün 1 milyondan fazla Katı Mürekkepli yazıcı, her yıl 6 milyar sayfadan fazla baskı yapan binlerce müşteriye hizmet vermektedir. Xerox her yıl performans ve kaliteyi artırırken işletim maliyetlerini azaltmaya çalışmaktadır. Katı Mürekkep teknolojisi ilk başta grafik sanatları piyasası için geliştirilmiş olsa da basitliği ve herkes tarafından kolayca kullanılabilmesi sayesinde kısa sürede genel ofis kullanıcılarının da beğenisini kazanmıştır.
 • sürdürülebilirlik
 • işletim maliyeti avantajı

Mürekkep
 

Katı Mürekkebi sıra dışı yapan şeyin ne olduğunu gerçekten anlamak için işe mürekkebin kendisinden başlamanız gerekir.

Katı Mürekkep, pastel gibi, toksik olmayan reçine bazlı polimerden üretilmiştir. Katı Mürekkep çubukları güvenle tutulabilir; dökülmez, akmaz veya kıyafetlerinize bulaşmazlar.

Sıkı üretim koşulları, renklerin çubuktan çubuğa veya sayfadan sayfaya değişmeyeceğini garanti eder.

Katı Mürekkep çubuklarını takmanın ne kadar kolay olduğunu görün.

Camgöbeği (cyan), macenta (magenta), sarı ve siyah Katı Mürekkep çubukları kolay takılması için anlaşılır biçimde numaralandırılmış ve uygun kartuş yuvalarına girecek biçimde şekillendirilmiştir.

Uzun süreli, kesintisiz baskı için birden fazla Katı Mürekkep çubuğu takabilir ve mürekkebi istediğiniz zaman doldurabilirsiniz.

Katı Mürekkebin kartuşsuz tasarımı sayesinde ambalajı çekmecenize kolayca sığacak kadar küçüktür. Ayrıca kartuş boşaltmakla veya atmakla uğraşmazsınız.

 

Fark

Katı Mürekkebin gerçek avantajı, lazer ve mürekkep püskürtmeli teknolojilerden farkıdır. İşte Katı Mürekkebin üstünlükleri:

Daha tutarlı baskı kalitesi sayfalar boyunca ve geri dönüştürülmüş kağıt dahil her türlü ortamda görülür.

(yalnızca İngilizce)

Kullanımı daha kolay çünkü takıp çıkarmanız gereken kartuşlar ve dağınıklık yok.

Daha az atık üretir, atılması gereken kartuşlar yoktur ve daha az ambalaj gerekir.

Renkli lazer yazıcılara göre düşük işletme maliyeti vardır.

(yalnızca İngilizce)

Kağıt buruşması ve kıvrılması olmaz, püskürtmeli ve renkli lazer yazıcıların aksine daha az kağıt takılması olur.

Püskürtmeli sisteme göre daha hızlıdır.

Özel kağıt gerektirmediği için püskürtmeli yazıcılardan farklıdır.

Bir çok renkli lazer yazıcıdan daha fazla renkte baskı sağlar.

Daha az parçadan oluşur bu yüzden sorun çıkma olasılığı daha azdır.

Diğer üreticiler Katı Mürekkeple nasıl rekabet edeceklerini bilmedikleri için asılsız söylentiler yayabilirler.


Sürdürülebilirlik

 • Renkli lazer yazıcılarla karşılaştırıldığında Katı Mürekkep %90'a kadar daha az yazdırma atığı üretir çünkü çöpe atılacak bir kartuş bulunmaz ve daha az ambalaj kullanılır.


  Kartuşsuz tasarım ve minimum ambalajlamanın diğer avantajları:
  • daha az imalat
  • daha az depolama alanı
  • daha iyi taşıma avantajı

 • Katı Mürekkebin çevreye katkıları hakkında bir video izleyin. (yalnızca İngilizce)  "Katı Mürekkep burada, Oregon'da doğmuştur ve çevreye karşı olan sorumluluklarımızı çok ciddiye alırız."

  –Jim Rise, Katı Mürekkep burada, Oregon'da doğmuştur ve çevreye karşı olan sorumluluklarımızı çok ciddiye alırız
 • Eğer 1 milyon ColorQube çok fonksiyonlu yazıcı 1 milyon lazer yazıcının yerini alsaydı:  San Francisco'nun tüm nüfusunu barındıracak kadar çok evin bir yıllık elektriğini karşılayabilirdi.
  450.000 aracın trafikten çekilmesine eşdeğer olabilirdi.
  Dünyanın etrafını dolanacak kadar uzun bir lazer sarf malzemeleri çöplüğü engellenebilirdi.
 • Katı Mürekkep yalnızca kartuşsuz olmakla kalmayıp, aynı zamanda %30 oranda biyolojik türevli ürünler içerdiği Ulusal Baskı Mürekkebi Üreticileri (NAPIM) tarafından onaylanmıştır.
  Ambalajları kullanılmış atıklardan üretilmiştir. Kağıt tepsisi %100, kutu ise %45 oranında geri dönüştürülmüş ürünlerden üretilmiştir. Ambalaj %100 geri dönüştürülebilir malzemedir. • Katı Mürekkep, düz kağıda, geri dönüştürülmüş kağıda ve Xerox Business Geri Dönüştürülmüş Kağıda mükemmel baskılar yapar.

 • Katı Mürekkepli baskı işlemi mümkün olduğunca etkin olacak şekilde tasarlanmıştır.  Görüntüleme işlemi mürekkebin neredeyse %100 oranında kağıda aktarılmasını sağlar.

  Kullanımı kolay EarthSmart yazdırma sunucusu ayarları ile çevreye en duyarlı yazdırma seçeneklerini kullanabilirsiniz.
  Intelligent Ready teknolojisi iş grubunuzun kullanım şekillerini öğrenerek ve çalışılmayan sürede düşük güç moduna geçerek enerji kullanımını yönetmenize yardım eder.
 • Katı Mürekkepli yazıcılar ENERGY STAR ve EcoLogo onayı almak için sıkı kriterleri karşılamaktadırlar.

  Katı Mürekkebin çevreye katkıları hakkında ayrıntılı bilgi alın:
 • Bazı katı mürekkepli ürünlerin kullanım ömründeki toplam enerji yatırımının benzer lazer yazıcılara göre daha düşük olduğu görülmüştür. Kullanım ömründeki toplam enerji, yazıcının yaşam döngüsü boyunca ham maddelere, imalata, nakliyeye, müşteri kullanımına ve kullanım sonunda atılmasına harcanan enerjiyi kapsar.
 • Kağıt tasarrufu yapın

  GreenPrint yazılımı Katı Mürekkepli yazıcılarla birlikte ücretsiz olarak verilir. Gereksiz sayfaları, örneğin üzerinde yalnızca web adresi yazılı olanları otomatik olarak algılayarak yalnızca basmanız gerekenleri seçmenize, kağıt ve mürekkep kullanımını azaltmanıza yardımcı olur.

  Dupleks (çift taraflı) baskıyı seçin ve kağıdın her iki yüzünü kullanarak kağıt tüketimini daha da azaltın.
 • Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada Katı Mürekkebin şirketlere nasıl yardımcı olduğunu görün.
  Medical Mutual of Ohio, Xerox ColorQube teknolojisinin şirket, çevre ve üyeleri için en iyisi olduğunu biliyor.
  (yalnızca İngilizce)


  (yalnızca İngilizce)

Az masrafla daha fazla renkli baskı yapın


 • Kartuşsuz Katı Mürekkep, müşterinin değiştirmesi gereken parçaları ciddi ölçüde azaltarak işletim masraflarını düşürür. İşte bu yüzden renkli sayfa masraflarını daha düşük tutabilmekteyiz.

  "Katı Mürekkepli yazma sistemi daha az hareketli parça ve daha az değiştirilebilir malzeme içerdiği için Kserografiye göre çok daha basittir ve potansiyel olarak daha düşük toplam işletim maliyeti sunmaktadır."

  – InfoTrends
  (yalnızca İngilizce)
  Eğer çok fazla renkli baskı yapıyorsanız, Xerox katı mürekkepli yazıcılar ve çok fonksiyonlu yazıcılar her gün aldığınız renkli çıktılarda %70 oranında belirgin tasarruf yapmanıza yardımcı olabilir. Eşsiz bir toplam satın alma maliyetiyle, sıra dışı bir tasarruf elde edeceksiniz.


 • Seçtiğiniz Katı Mürekkepli modele bağlı olarak, renkli baskıda para tasarrufu yapmanız için iki yol öneriyoruz.
  Eğe sayfa başı baskı faturalandırmanın basitliğinden hoşlanıyorsanız Hibrid Renk Planı tam size göre demektir. Sistem, dokümanları harcanan gerçek renk miktarına göre sınıflandırır. Artık az renkli dokümanlar için tam renk ücreti ödemeyeceksiniz.

  Hibrid Renk Planının üç aşaması:


  Siyah + Kullanışlı Renkler.
  Yalnız siyah olarak ücretlendirilir.


  Yalnız siyah olarak ücretlendirilir.
  Yalnız siyah ücretinden biraz daha fazla ücretlendirilir.


  Etkileyici Renkler.
  Piyasadaki mevcut renkli fiyatlarından ücretlendirilir.
  Hibrid Renk Planları şu ürünlerde mevcuttur:
 • Seçtiğiniz Katı Mürekkepli modele bağlı olarak, renkli baskıda para tasarrufu yapmanız için iki yol öneriyoruz.
  Genel ofis dokümanı renk dağıtımı
  Renkli ofis dokümanları kullanılan renk miktarına göre sınıflandırılabilir. Xerox araştırmalarına göre ortalama bir ofis ortamındaki renkli dokümanların analizi şu şekildedir:

  30% Kullanışlı Renkler

  Siyah + Kullanışlı Renkler.
  Yalnız siyah olarak ücretlendirilir.

  Hibrid Renk Planları şu ürünlerde mevcuttur:
 • Seçtiğiniz Katı Mürekkepli modele bağlı olarak, renkli baskıda para tasarrufu yapmanız için iki yol öneriyoruz.
  Genel ofis dokümanı renk dağıtımı
  Renkli ofis dokümanları kullanılan renk miktarına göre sınıflandırılabilir. Xerox araştırmalarına göre ortalama bir ofis ortamındaki renkli dokümanların analizi şu şekildedir:

  40% Günlük Renkler

  Yalnız siyah olarak ücretlendirilir.
  Yalnız siyah ücretinden biraz daha fazla ücretlendirilir.

  Hibrid Renk Planları şu ürünlerde mevcuttur:
 • Seçtiğiniz Katı Mürekkepli modele bağlı olarak, renkli baskıda para tasarrufu yapmanız için iki yol öneriyoruz.
  Genel ofis dokümanı renk dağıtımı
  Renkli ofis dokümanları kullanılan renk miktarına göre sınıflandırılabilir. Xerox araştırmalarına göre ortalama bir ofis ortamındaki renkli dokümanların analizi şu şekildedir:

  30% Etkileyici Renkler

  Etkileyici Renkler.
  Piyasadaki mevcut renkli fiyatlarından ücretlendirilir.

  Hibrid Renk Planları şu ürünlerde mevcuttur:
 • Seçtiğiniz Katı Mürekkepli modele bağlı olarak, renkli baskıda para tasarrufu yapmanız için iki yol öneriyoruz.
  Bu araçları kullanarak bir ColorQube Hibrid Renk Planıyla ne kadar tasarruf edebileceğinizi görün.
  ColorQube A4/letter ebat MFP

  Hibrid Renk Planları şu ürünlerde mevcuttur:
 • Seçtiğiniz Katı Mürekkepli modele bağlı olarak, renkli baskıda para tasarrufu yapmanız için iki yol öneriyoruz.

  Eğer sayfa başı baskı kontrat istemiyor ve Katı Mürekkep çubuklarını gerektiğinde kendiniz satın almak istiyorsanız, bu yöntemde mevcuttur. Siyah beyazla aynı fiyata renkli baskı yapabilirsiniz.

  (yalnızca İngilizce)
  Kullanıma Göre Maliyet ile:
 • Müşterilerimizin Katı Mürekkeple nasıl tasarruf sağladığını görün.

  Medical Mutual of Ohio, verimliliği artırıp baskı maliyetlerini azaltarak müşterilerine daha iyisini sunuyor. (yalnızca İngilizce)
  (yalnızca İngilizce)


  Vaka çalışması : Steyr University
  (yalnızca İngilizce)
  Vaka çalışması:
  (yalnızca İngilizce)

Kolay Kullanım

ColorQube wows sektörü. (yalnızca İngilizce)

Katı Mürekkepli yazıcılarda, renkli lazer yazıcılarda olduğu gibi büyük yazıcı kartuşları, ısıtıcılar, ısıtıcı yağı veya görüntüleme üniteleri bulunmaz.

Katı Mürekkep çubukları dışındaki tek değiştirilebilir parça, on binlerce sayfa baskıya dayanan ve cihaz ömründe yalnızca bir kaç kez değiştirilmesi gereken bakım silindiri/temizleme ünitesidir. Birçok lazer yazıcı parçalarının aksine, bu parçayı servis çağırmadan kendiniz de değiştirebilirsiniz.