Patrz produkty na stały atrament

Stały atrament

Nadszedł czas na to, aby zrewidować nasze myślenie o atramencie.

Stały atrament to innowacyjna, wyróżniana

Wiadomości i wydarzenia

PublikacjaOferta/nagrodaData


BERTL


Xerox-proprietary solid ink technology received the 2011 BERTL's Best award for Best Eco-Friendly Ink Technology. With solid ink's cartridge-free design and minimal packaging, there is less to manufacture, no empty toner cartridges to dispose of or recycle, and less storage space required than comparable laser devices. In fact, solid ink printers and multifunction printers produce 90 percent less waste during use than comparable laser devices.


October 11, 2011
technologia drukowania w kolorze dostępna wyłącznie od Xerox. Ta technologia została wynaleziona w Wilsonville, Oregon w USA w 1991 roku i jest tam wytwarzana do dziś.

Stały atrament Xerox jest łatwy w użyciu. Tworzy wyjątkową jakość kolorowych wydruków. Oprócz tego:
 • Generuje do 90% mniej odpadów podczas drukowania niż porównywalne kolorowe drukarki laserowe.
 • Zapewnia wyjątkowo niskie całkowite koszty eksploatacji.
Stały atrament:
 • historia
  • Historia

   1946

   Założenie Tektronix w 1946 roku w Portland, Oregon. Oprócz oscyloskopów, analizatorów logicznych oraz wyposażenia do testowania wideo, firma zajmuje się technologiami odwzorowania i wydruku.

   1986

   Tektronix wyrusza w podróż mającą na celu rozwiązanie skargi nr 1 klientów w zakresie wydruku kolorowego: wysokich kosztów wydruku.

   1986-1991

   Eksperymenty Tektronix z drukiem termicznym z ograniczeniami w zakresie atramentów na bazie wody. Oraz w zakresie technologii Piezo, która stanowiła podstawę bezwodnej technologii druku atramentowego na bazie stałego atramentu i powodowała mniej problemów z przebijaniem farby i zwijaniem papieru.
  • Historia

   1991

   Tektronix wprowadza na rynek pierwszy produkt na stały atrament: Tektronix Phaser III. Urządzenie drukuje w przybliżeniu 1 stronę na minutę w jasnych, idealnych pod względem grafiki warsztatowej kolorach i zdobywa uznanie.

   1999

   Tektronix konceptualizuje swój pierwszy produkt na stały atrament do drukowania w formacie tabloid/A3.

   2000

   Xerox nabywa dział odwzorowań i drukowania w kolorze Tektronix.
  • Historia

   2005

   Pierwsza drukarka wielofunkcyjna do wydruków w formacie letter/A4 na stały atrament, WorkCentre C2424 wchodzi na rynek.

   2007

   Xerox wprowadza drukarkę na stały atrament Phaser 8860, która drukuje w kolorze w tej samej cenie co w czerni i bieli.

   2009

   Pierwsza na świecie drukarka wielofunkcyjna na stały atrament do wydruków w formacie tabloid/SRA3 ColorQube 9200, która wprowadza elastyczne plany cenowe, dzięki czemu klient nie płaci wysokich cen za strony pełnokolorowe w przypadku niewielkiej ilości koloru na stronie.
  • Historia   Teraźniejszość

   Obecnie korzysta się z ponad 1 miliona urządzeń na stały atrament, które obsługują tysiące klientów, którzy produkują ponad 6 miliardów stron rocznie. Każdego roku firma Xerox pracuje nad zmniejszeniem kosztów eksploatacji i jednoczesnym zwiększeniu jakości i wydajności swoich urządzeń. Chociaż technologia stałego atramentu pierwotnie powstała z myślą o rynku grafiki warsztatowej, szybko zdobyła uznanie użytkowników biurowych ze względu na swoją prostotę i łatwość stosowania.
 • zrównoważony rozwój
 • zalety związane z kosztami stosowania

Atrament
 

Aby w pełni zrozumieć dlaczego technologia stałego atramentu jest taka wyjątkowa, trzeba zacząć od samego atramentu.

Stały atrament jest tworzony z nietoksycznego, opartego na żywicy polimeru przypominającego kredkę. Obsługa kostek stałego atramentu jest bezpieczna, ponieważ kostki nie przeciekają i nie plamią ubrań.

Surowa kontrola produkcyjna zapewnia jednolitość koloru kostka do kostki i strona do strony. Sprawdzane jest 100% atramentu.

Zobacz jaki prosty jest załadunek stałych kostek atramentu.

Kostki stałego atramentu w kolorze cyjan, magenta, żółtym i czarnym są wyraźnie ponumerowane i mają unikalny kształt pasujący do odpowiedniego otworu, co ułatwia załadunek.

Załadunek kilku kostek stałego atramentu umożliwia długotrwałe drukowanie bez przestojów. Możesz w dowolnym momencie uzupełnić atrament.
Patrz łatwość stosowania stałego atramentu

Ponieważ technologia stałego atramentu jest bezwkładowa, pojemniki z atramentem są tak małe, że można je przechowywać w szufladzie. I nie ma żadnych wkładów, które się wyczerpują i które należy zutylizować.
Kup kostki st. tuszu 

 

Różnica

Rzeczywiste korzyści płynące ze stosowania stałego atramentu opierają się na różnicach pomiędzy technologią laserową i atramentową. Poniżej znajdują się mocne strony stałego atramentu:

Bardziej jednolita jakość wydruku na każdym wydruku, na każdym materiale, również na papierze makulaturowym.

(dostępny wyłącznie w języku angielskim)

Łatwiejszy w użyciu bez wkładów do załadowywania i wyładowywania i bez zabrudzeń.

Mniej odpadów bez wkładów do wyrzucania, znacznie mniejsza ilość opakowań.

Niskie koszty eksploatacji w porównaniu do kolorowej technologii laserowej.

(dostępny wyłącznie w języku angielskim)

Eliminacja zwijania i fałdowania papieru tak często występującego w drukarkach atramentowych i laserowych.

Szybszy proces w porównaniu do technologii atramentowej.

Bez wymogów odnośnie specjalnego papieru, w przeciwieństwie do drukarek atramentowych.

Wydruki w większym zakresie kolorów w porównaniu do większości kolorowych urządzeń laserowych.

Mniejsza liczba części, mniejsze ryzyko awarii.

Other manufacturers don't know how to compete with Solid Ink and may spread misinformation about it.


Zrównoważony rozwój

 • W porównaniu do laserowej technologii drukowania, stały atrament generuje do 90% mniej odpadów w czasie użytkowania dzięki mniejszej ilości opakowań, które trzeba poddać utylizacji.


  Konstrukcja bezwkładowa oraz minimalna ilość opakowań prowadzą również do:
  • konieczności wyprodukowania mniejszej ilości elementów
  • mniejszej ilości potrzebnego miejsca
  • lepszej wydajności transportowej

 • Obejrzyj wideo o korzyściach dla środowiska płynących ze stosowania stałego atramentu. (dostępny wyłącznie w języku angielskim)  „Stały atrament narodził się tutaj w Oregonie i bardzo poważnie traktujemy nasze zobowiązania względem środowiska”.

  –Jim Rise, Prezes, Xerox North American Resellers, znany również jako „Ojciec stałego atramentu”
 • Jeżeli jeden milion drukarek wielofunkcyjnych ColorQube zastąpi jeden milion urządzeń laserowych:  Zamiana ta dostarczy ilość energii potrzebną do zasilania domów całej populacji w San Francisco przez rok czasu.
  To tak jakby 450 000 pojazdów przestało jeździć po drogach.
  Wyeliminowanie składowiska śmieci rozciągniętego po całym świecie pochodzącego z drukarek laserowych.
 • Urządzenia na stały atrament są nie tylko bezwkładowe, ale również posiadają certyfikat zawartości 30% biopochodnych materiałów odnawialnych nadany przez National Association of Printing Ink Manufacturers (NAPIM).
  Opakowanie jest wykonane z odpadów pokonsumpcyjnych. Podajnik jest wykonany w 100% z materiałów po recyklingu a pojemnik w 45%. 100% opakowania można zutylizować lokalnie. • Wydruki z drukarek na stały atrament wyglądają wspaniale zarówno na papierze zwykłym jak i makulaturowym, zwłaszcza na papierze makulaturowym Xerox.

 • Proces drukowania na stały atrament został zaprojektowany w sposób jak najbardziej efektywny:  Proces odwzorowania wytwarza prawie 100% transfer atramentu na stronę.

  Łatwe w obsłudze ustawienia sterownika wydruku EarthSmart umożliwiają wybranie opcji drukowania najbardziej przyjaznych dla środowiska.
  Technologia Intelligent Ready pomaga zoptymalizować zużycie energii poprzez naukę wzorców drukowania w danym biurze oraz przejście w tryb niskiego zużycia energii podczas przestoju.
 • Drukarki na stały atrament spełniają najsurowsze kryteria kwalifikujące je do udziału w programie ENERGY STAR oraz EcoLogo.

  Dowiedz się więcej o korzyściach dla środowiska płynących ze stosowania stałego atramentu:

  (dostępny wyłącznie w języku angielskim)


  (dostępny wyłącznie w języku angielskim)
 • Niektóre produkty na stały atrament wykazują niższy pobór energii przez cały okres eksploatacji niż porównywalne urządzenia do druku laserowego. Całkowity pobór energii przez cały okres eksploatacji obejmuje energię jaka została zużyta w okresie użytkowania drukarki na surowce, produkcję, transport, użycie przez klienta oraz dyspozycje na koniec okresu eksploatacji.
 • Oszczędność papieru

  Oprogramowanie GreenPrint jest dołączane za darmo do drukarek stałoatramentowych. To oprogramowanie automatycznie wykrywa niepotrzebne strony, takie jak te z samymi adresami internetowymi, co umożliwia wybór stron przeznaczonych do wydruku, w ten sposób pomagając w redukcji ilości papieru i użyciu atramentu.

  Wybierz drukowanie dwustronne (dupleksowe) w celu dodatkowej redukcji zużycia papieru.
 • Zobacz w jaki sposób technologia stałego atramentu pomaga organizacjom w osiągnięciu celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.
  Medical Mutual of Ohio wie, że Xerox ColorQube jest idealna zarówno dla firmy, środowiska jak i jej członków.
  (dostępny wyłącznie w języku angielskim)


  (dostępny wyłącznie w języku angielskim)

Drukuj więcej za mniej


 • Technologia bezwkładowa stałego atramentu obniża koszty eksploatacji poprzez drastyczną redukcję liczby wymiennych elementów. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom niższe ceny za wydruki kolorowe.

  „System druku (stały atrament) jest dużo mniej skomplikowany w porównaniu do kserografii.Posiada on mniejszą liczbą podzespołów ruchomych oraz mniejszą liczbą elementów wymiennych, co przedkłada się na potencjalnie niższe całkowite koszty eksploatacji”.

  – InfoTrends
  (dostępny wyłącznie w języku angielskim)
  Jeżeli drukujesz dużą liczbę kolorowych stron, drukarki na stały atrament oraz wielofunkcyjne drukarki Xerox pomogą Ci w realizacji znacznych oszczędności do 70% na stronach kolorowych, które drukujesz każdego dnia. Otrzymasz wyjątkową wartość przy całkowitych kosztach eksploatacji, które trudno pobić.


 • Oferujemy Ci dwa sposoby na uzyskanie oszczędności na wydruku kolorowym, w zależności od tego, który model drukarki stałoatramentowej wybierzesz.
  Jeżeli oczekujesz prostoty licznikowych bilingów, plan bilingowy dla wydruku kolorowego jest dla Ciebie. klasyfikuje on dokumenty w oparciu o rzeczywistą ilość użytego koloru. Nie płacisz dłużej za pełnokolorowe dokumenty, jeżeli potrzebujesz dokumentów z mniejszą liczbą kolorów.
  Trzy poziomu planu bilingowego na wydruk kolorowy:
  Black + Useful Color (wydruki mono oraz kolorowe).
  Rozliczany według stawki tylko za kolor czarny.
  Everyday Color (wydruki o nieco większej zawartości koloru).
  Rozliczany według stawki nieznacznie wyższej niż stawka za kolor czarny.
  Expressive Color (wydruki pełne koloru).
  Rozliczany według aktualnej rynkowej stawki za kolor.
  Plany bilingowe dla wydruków kolorowych są dostępne w następujących produktach:
 • Oferujemy Ci dwa sposoby na uzyskanie oszczędności na wydruku kolorowym, w zależności od tego, który model drukarki stałoatramentowej wybierzesz.
  Typowa dystrybucja koloru w dokumentacji biurowej
  Kolorowe dokumenty biurowe można sklasyfikować według ilości użytego koloru. Według badań Xerox, podział dokumentów kolorowych w typowym środowisku biurowym wygląda następująco:

  30% Useful Color

  Black + Useful Color (wydruki mono oraz kolorowe).
  Rozliczany według stawki tylko za kolor czarny.

  Plany bilingowe dla wydruków kolorowych są dostępne w następujących produktach:
 • Oferujemy Ci dwa sposoby na uzyskanie oszczędności na wydruku kolorowym, w zależności od tego, który model drukarki stałoatramentowej wybierzesz.
  Typowa dystrybucja koloru w dokumentacji biurowej
  Kolorowe dokumenty biurowe można sklasyfikować według ilości użytego koloru. Według badań Xerox, podział dokumentów kolorowych w typowym środowisku biurowym wygląda następująco:

  40% Everyday Color

  Everyday Color (wydruki o nieco większej zawartości koloru).
  Rozliczany według stawki nieznacznie wyższej niż stawka za kolor czarny.

  Plany bilingowe dla wydruków kolorowych są dostępne w następujących produktach:
 • Oferujemy Ci dwa sposoby na uzyskanie oszczędności na wydruku kolorowym, w zależności od tego, który model drukarki stałoatramentowej wybierzesz.
  Typowa dystrybucja koloru w dokumentacji biurowej
  Kolorowe dokumenty biurowe można sklasyfikować według ilości użytego koloru. Według badań Xerox, podział dokumentów kolorowych w typowym środowisku biurowym wygląda następująco:

  30% Expressive Color

  Expressive Color (wydruki pełne koloru).
  Rozliczany według aktualnej rynkowej stawki za kolor.

  Plany bilingowe dla wydruków kolorowych są dostępne w następujących produktach:
 • Oferujemy Ci dwa sposoby na uzyskanie oszczędności na wydruku kolorowym, w zależności od tego, który model drukarki stałoatramentowej wybierzesz.
  Skorzystaj z tych narzędzi, aby przekonać się ile jesteś w stanie zaoszczędzić z planem bilingowym dla wydruków kolorowych ColorQube.

  Plany bilingowe dla wydruków kolorowych są dostępne w następujących produktach:
 • Oferujemy Ci dwa sposoby na uzyskanie oszczędności na wydruku kolorowym, w zależności od tego, który model drukarki stałoatramentowej wybierzesz.

  Jeśli wolisz tradycyjne podejście do rozliczeń materiałów eksploatacyjnych, zamawiaj kostki stałego atramentu wtedy kiedy ich potrzebujesz, bez umowy. Otrzymasz wydruk w kolorze w tej samej cenie co wydruki czarno-białe.

  (dostępny wyłącznie w języku angielskim)
  Płać adekwatnie do ilości wydruków dzięki drukarce:
 • Zobacz jak klienci oszczędzają swoje pieniądze dzięki stałemu atramentowi.

  Firma Medical Mutual of Ohio robi dużo więcej dla swoich członków zwiększając wydajność i obniżając koszty drukowania. (dostępny wyłącznie w języku angielskim)
  (dostępny wyłącznie w języku angielskim)


  Studium przypadku : Steyr University
  (dostępny wyłącznie w języku angielskim)
  Studium przypadku:
  (dostępny wyłącznie w języku angielskim)

Łatwość zastosowania

ColorQube zadziwia branżę. (dostępny wyłącznie w języku angielskim)

W drukarkach na stały atrament nie znajdziemy dużych i zajmujących wiele miejsca wkładów, czy utrwalaczy, oleju do utrwalacza i modułów do obrazowania, takich jak znajdują się w typowych drukarkach laserowych do wydruku w kolorze.

Oprócz kostek stałęgo atramentu, jedynym wymiennym elementem w tego typu drukarkach jest rolka/moduł czyszczący, którego trwałość jest przewidziana na kilkadziesiąt tysięcy stron, a w trakcie całej eksploatacji drukarki wymienia się go kilka razy. Wymianę można przeprowadzić samodzielnie i w przeciwieństwie do podzespołów w zwykłych drukarkach laserowych, nie ma potrzeby kontaktowania się z centrum serwisowym.