Xerox zajmuje pozycję lidera wg IDC MarketScape oceniającym dostawców inteligentnych drukarek wielofunkcyjnych

W „IDC MarketScape: ocenie dostawców inteligentnych peryferyjnych drukarek wielofunkcyjnych z USA za rok 2013 „Xerox zajmuje pozycję lidera kategorii.
Firma Xerox została niedawno nazwana liderem w raporcie dot. inteligentnych drukarek wielofunkcyjnych MarketScape 2013 firmy IDC; Xerox zajęła tę pozycję po raz drugi. Wg tego raportu najbardziej znaczącym etapem rozwoju drukarek wielofunkcyjnych (MFP) Xerox w ubiegłym roku było wprowadzenie platformy technologicznej ConnectKey®.

„Xerox przoduje w branży drukowania i kopiowania od lat, a teraz stał się głównym graczem na rynku MFP”, mówi Keith Kmetz, wiceprezes ds. programów do obrazowania, drukowania i rozwiązań w zakresie dokumentów firmy IDC. „Portfolio Xerox, w szczególności ConnectKey, stanowi hołd dla kluczowej roli, jaką MFP odgrywają w obecnym środowisku biznesowym”.

Technologia ConnectKey współpracuje również z inicjatywą Xerox MPS i jest zintegrowana z zestawem narzędzi Xerox MPS. Uznanie Xerox za lidera w branży zarządzania drukiem oraz usług zarządzania dokumentami ma duże znaczenie, a inteligentne MFP odgrywają integralną rolę w świadczeniu tych usług. Propozycje wartości MFP i MPS skupiają się wokół siedmiu wymagań klientów dot. pracy – oszczędność kosztów (idealnie do 30% oszczędności), zrównoważony rozwój (obniżenie śladu węglowego operacji drukowania), mobilność (zdolność drukowania w trakcie podróży przy użyciu wszystkich urządzeń mobilnych), bezpieczeństwo (zapewnienie, że wyłącznie odpowiednie osoby mają dostęp do odpowiednich informacji, w odpowiednim czasie), produktywność (zmniejszenie obciążenia pracą działów IT oraz oszczędzanie czasu pracowników), wgląd (analizy dokumentów) oraz przepływ zadań (upłynnienie procesów). Xerox posiada ponad 50 rozwiązań z zakresu oprogramowania certyfikowanych do użytku z platformą MFP. Kategorie oprogramowania obejmują kontrolę kosztów/bezpieczeństwo/autoryzację, zarządzanie urządzeniami, dokumentami, skanowanie dokumentów, rozwiązania do faksowania, mobilność, zarządzanie wynikami oraz dane zmienne. Rozwiązania obejmują gamę rozwiązań opracowanych przez Xerox oraz ofertę stron trzecich.

W momencie gdy konkurencja została poproszona o wskazanie najbardziej i najmniej konkurencyjnych dostawców MFO, Xerox była jedną z najczęściej wymienianych firm będących najbardziej konkurencyjnymi. To potwierdzenie konkurencyjności potwierdza, że Xerox jest postrzegana jako zagrożenie przez innych dostawców na tym rynku.

Będąc liderem rynku o długoletniej pozycji w zakresie drukowania i kopiowania, Xerox posiada solidny punkt zaczepienia na rynku MFP od wielu lat. Marka, wydatki na badania i rozwój oraz szerokość i głębokość marketingu/sprzedaży/usług zapewniają Xerox w pełni wystarczającą infrastrukturę, aby zajmować pozycję lidera na rynku również w przyszłości. Ponadto widzimy, że Xerox podejmuje inicjatywę, aby zająć pozycję lidera w możliwościach przemian odzwierciedlanych w usługach zarządzania drukiem oraz dokumentami, a także w automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych.

Doceniamy wgląd oraz ocenę opracowaną przez niezależne analizy wykonane przez stronę trzecią, w szczególności firm, takich jak IDC – jednej z wiodących na świecie firm badawczych i doradczych z zakresu technologii. Postrzegamy raport IDC MarketScape jako cenne narzędzie dla klientów poszukujących informacji dot. drukarek wielofunkcyjnych, rozwiązań oraz usług z tego zakresu.

IDC MarketScape

Model analizy dostawców IDC MarketScape ma na celu zapewnienie przeglądu sprawności konkurencyjnej dostawców ICT na danym rynku. Metodologia badawcza wykorzystuje rygorystyczną metodologię przyznawania punktów w oparciu o kryteria jakościowe i ilościowe, która skutkuje opracowaniem pojedynczej ilustracji graficznej pozycji każdego dostawcy na danym rynku. Punktacja możliwości mierzy produkty dostawcy, sposób wejścia na rynek oraz prowadzenie działalności w perspektywie krótkoterminowej. Punktacja strategii mierzy zgodność strategii dostawcy z wymaganiami klienta w 3-5-letnich ramach czasowych. Udział w rynku dostawcy jest przedstawiony przez wielkość okręgu. Wskaźnik rozwoju dostawcy rok do roku w odniesieniu do danego rynku jest oznaczony jako plus, neutralny, minus obok nazwy dostawcy. Licencja na udostępnianie tych informacji zewnętrznie wygasa 20 stycznia 2015.

Prawa autorskie 2014 IDC. Kopiowanie jest zabronione bez uzyskania zgody. Wszelkie prawa zastrzeżone.

IDC MarketScape: U.S. Smart Multifunction Peripheral 2013 Vendor Assessment; Keith Kmetz, Alyson Frasco, Sahaja Sarathy; grudzień 2013, IDC #245058e_Xerox, Tom: 1, zakładka: Analiza rynku kluczowych dostawców – wersja papierowa: Analiza konkurencyjności

Nagrody i uznanie
Gartner, IDC, Forrester i Quocirca umieściły Xerox na najwyższym miejscu wśród dostawców usług zarządzania drukiem (MPS) na całym świecie.
Produkty biurowe Xerox
Przeglądaj wszystkie z naszych drukarek wielofunkcyjnych. Pozwól nam pomóc przy wyborze właściwego produktu dla Twojej firmy